• دیدار امام جمعه گتاب باحضرت آیت الله لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

  • دیدار و جلسه امام‌ جمعه بخش گتاب بابل با جناب آقای حسین زادگان استاندار مازندران

  • بازدید و جلسه جناب آقای مستشرق معاون اجرایی و رابط ستاد نماز جمعه استان مازندران با امام جمعه گتاب

  • دیدار و جلسه نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با امام جمعه گتاب

  • دیدار و جلسه نمایندگان مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با امام جمعه، فرماندار محترم، بخشدار، شهردار و مسولین بخش گتاب

  • نامه ی پیگیری مجدانه امام جمعه گتاب از استاندار محترم جهت رفع مشکل آب شرب روستاهای بخش گتاب

  • گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران در شهر سرخرود محمودآباد

  • بمناسبت هفته ی شهرداری و دهیاری دیدار و جلسه با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گتاب با حضور امام جمعه گتاب ، بخشدار

  • سلسله دیدارهای امام جمعه گتاب با خانواده معظم شهدا ، دیدار با پدر طلبه شهیدحسین مقیمی روستای درزیکلای نصیرایی

  • حضور امام جمعه گتاب در منزل مرحوم حجت الاسلام نیازفرد

پربازدیدترین مطالب

می خواهند رهبری را از چشم مردم بیاندازند/ همیشه در طول تاریخ خط انحراف زیان بار بوده است. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 07:44

امام جمعه گتاب در خطبه دوم : می خواهند رهبری را از چشم مردم بیاندازند/ همیشه در طول تاریخ خط انحراف زیان بار بوده است


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 10 خرداد  1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

در طول تاریخ خط انحراف حمایت شد و خسارت به بار آورد.

حجت الاسلام تقی پورامام جمعه گتاب درآخرین جمعه ماه رمضان به تبیین خط انحراف پرداختند وگفتند: خط انحراف در طول تاریخ برای ما مضر بوده است. در طول تاریخ خط انحراف حمایت شد و خسارت به بار آورد. امیرالمومنین علی علیه السلام با برخی از تخلفات و نابسامانی ها برخورد نمی‌کرد، می دیدند اما نمی‌توانست برخورد کند. امیرالمومنین علی علیه السلام، جهالت و تخلفات دوران حکومت خود را تحمل کرد .

ایشان صراحتا به برخی انحرافهای جامعه اشاره کردند وگفتند: امروز با شما مومنین و انقلابیون حرف دارم،  شما شهید دادید، خون دادید و اکنون حوصله می کنید و صبر و تحمل به خرج می‌دهید،  امروز بی‌پرده و بدون کنایه با شما حرف می زنم ، بدون جناح و بی طرف سخن خواهم گفت.

ایشان ادامه دادند: حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در نامه‌ای به اسحاق بن یعقوب می‌نویسد: حوادث و وقایعی که پیش می‌آید، زمانی که ما نیستیم که از ما بپرسید ودرغیبت کبری هستیم .اسحاق عرض کرد: آقاجان در غیبت کبری چه کنیم و کجا مسائل رو بپرسیم و به کجا برویم حضرت فرمود: «وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ‌ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِيهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِيثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِي عَلَيْكُمْ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ عَلَيْهِمْ» ،در رخدادهایی که در جامعه پیش می آید به راویان احادیث ما رجوع کنید، به حدیث فهمان مارجوع کنید و از شما پرسیدند که چه کردید؟  بگویید: به راویان رجوع کردیم، به متخصصان دین رجوع  کردیم .

ایشان نمونه ای از انحرافات صدر اسلام را مثال زدند وگفتند: در صدر اسلام مراجعه منحرف شد،  رجوع  به خط ولایت  ورجوع  به رواه حدیث منحرف شد . عده‌ای در مقابل علی علیه السلام ایستادند و  عده ای پشت‌سر علی نماز نخواندندو آقایی هشت سال  نماز جمعه نمی آید، مسجد نمی رود، با پایگاه بسیج کاری ندارد و می گوید دولت چه میکند؟ رهبر چه میکند؟ روحانیت چه نقشی دارد؟  این خط انحراف است . در حکومت علی علیه السلام خط انحراف پیش گرفتند، در مقابل علی ایستادند، مرجع تقلید ساختگی ایجاد کردند، مجتهد سازی کردند، با ولی فقیه و ولی امر زاویه گرفتند، نتوانستند جنگ‌های علی را تحمل کنند و به علی گفتند:  تو ما را به کشتن داد ه ای؟  به التقاط  فکری مبتلا شدند، از ولایت فاصله گرفتند و به علی نامه نوشتند، ای علی در جنگ جمل و صفین ما را به کشتن داده ای؟  تو در کار خدا شک ایجاد کردی و به دیگران حکم داده ای ما با تو نیستیم  مگر اینکه توبه کنی. و به علی گفتند:  دو تا کار باید بکنی، اول باید توبه کنی و بعد بگویید تا به امروز در گمراهی به سر می‌بردی و گرنه باتو نمی‌مانیم .

خطیب جمعه گتاب انحراف از راه ولایت را تشبیه به انحراف در سدر اسلام کردند وگفتند: حالا برخی راحت می گویند رهبر انقلاب آقای خامنه ای اشتباه می‌کند، چرا مذاکره نکنیم، رهبر متوجه نیست، گمراه است. مستقیم این حرف‌ها را می‌زنند و بعضی می گویند: خودآقای خامنه ای مشکلات منطقه وکشور ما هست .علی علیه السلام فرمود: موضع من این است که  نمی‌گویم که گمراه بودم ،من از جوانی در رکاب پیغمبر بودم، خدا شما را به وسیله ما هدایت کردو به علی علیه السلام گفتند: باید حکمیت را به ابوموسی اشعری بدهی، حضرت فرمودند: ابو موسی اشعری نمی‌تواند، او قدرت آن را ندارد و در حکمیت یا باید ابن عباس باشد یا مالک اشتر، اما با اصرار زیاد علی علیه السلام ابوموسی اشعری را آورد و بر حکمیت منصوب کرد وگفتند ای علی چرا ابوموسی اشعری را به حکمیت نشاندی .علی علیه السلام فرمود:  در گذشته خلفا کارهایی کردند، حضرت علی علیه السلام فرمودند: تا قبل از من اعمالی مخالف دستورات رسول خدا انجام دادند، در این مخالفت تعمد داشتند، عهد خود را با رسول خدا شکستند، حرف پیغمبر را تغییر دادند، علی فرمود: اگر همه آنچه در سیره پیغمبر است و سنت رسول خداست اگر آنها را برگردانم، سربازان خود را از دست می دهم، اگر مردم را وادار به این اعمال کنم، مردم از من و اسلام جدا می شوند. شخصی قبل از انقلاب و بعد انقلاب  ولایی بود، اکنون چند سالی است که نسبت به نظام، نماز جمعه، مسجد و اسلام نظرش تغییر کرده است و می گوید: من به آقای خامنه‌ای اعتراض دارم، اما حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود:  نماز مستحبی به جماعت باطل است اما آنها به علی گفتند تو از دین رسول خدا خارج شده ای و آمدند نماز مستحبی را به جماعت خواندند و امروز در مکه ببینید نماز تراویح و نماز شب را به جماعت می خوانند، روی کفش مس می کنند، موارد دیگری که خلاف دستورات پیغمبر و شرع اسلام است و بعد علی علیه السلام فرمود:  چه کنم آنها حرف من علی را نمی فهمد .  در جنگ صفین علی علیه السلام گفته بود معاویه خدعه  می کند مراقب باشید شما را فریب می دهد، به علی علیه السلام  گفتند: یا قبول می کنی یا تو را می کشیم.


استاد سطوح عالی حوزه علمیه مازندران در ادامه به برخی ریزش ها اشاره کردند و افزودند: در ماه رمضان امسال  برخی آمدند  گفتند: در رویت هلال ماه رمضان رهبری اشتباه کرده است . برای این کار متخصصین آمدند، با دستگاه های پیشرفته هلال ماه رویت شدو نظر مراجع هم برهمین بود، اما آمدند با این مسائل رهبری را از اعتماد بیاندازند و رهبر را از چشم مردم بیاندازند، این ریزش هاست درخط انحرافات.

اما رویش هایی هم داریم مثل دختری در یکی از دانشگاه های کالیفرنیا ی آمریکا،  در جشن فارغ التحصیلی خود پرچمی را با نام یا فاطمه الزهرا به همراه داشت و همچنین موارد دیگر که در جای جای این جهان می بینیم.

ایشان در آخر چند نکته مربوط به مسائل بخش گتاب رابه اطلاع رساندند وگفتند:

1-  ثبت نام حوزه سفیران هدایت  امام حسین علیه السلام بخش گتاب

2-  روز عید فطر انشالله  نمازعید باشکوه در یک مکان به صورت اجتماع عظیم مسلمین در میدان مرکز شهر برگزار شود اگر  نماز عید فطر پشت سر غیر امام جمعه باشد، نیت آن به قصد رجاء است اما در پشت سر امام جمعه باید اقتدا کرد، که انشاالله مساجد و پایگاه های مساجد و مردم بخش گتاب همکاری بفرمایند.

3-  ضمن تشکر از زحمات مسئولین مسئله بعدی در مورد نیروگاه برق است که زمین نیروگاه خریداری شده است اما انشاالله پیگیری هم خواهد شد. مدیرعامل برق قول دادند انشالله زحمت که میکشند زحمت را بیشتر کنند تا مشکل رفع شود و مشکل برق برطرف شود که ان شاء الله در تابستان امسال از نظر برق  مشکل نداشته باشیم.


- - -
 

لینک های مفید

تلگرام ستاد نماز جمعه گتاب

اوقات شرعیآمار بازدید

8095امروزmod_vvisit_counter
11168دیروزmod_vvisit_counter
19263این هفتهmod_vvisit_counter
71446هفته گذشتهmod_vvisit_counter
28782این ماهmod_vvisit_counter
281004ماه گذشتهmod_vvisit_counter
10881588کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 81 مهمان حاضر
IP شما: 34.200.243.114
 , 
امروز: 13 مرداد 1399